Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Six Pack Ameliyatı

Karın kası estetiği anlamına gelen six pick ameliyatı ülkemizde baklava karın estetiği olarak da adlandırılmaktadır. Six pack daha çok erkekler tarafından tercih edilen ve karın bölgelerinde kas görüntüsü veren etkili bir operasyondur. Karın bölgesinde belirgin bir kontür oluşturan operasyon daha fit ve daha genç bir görünüm kazanmak isteyen kişiler tarafından uygulanmaktadır.

Böyle bir görünüm için yoğun spor ve diyet uygulamaları ile uzun uğraşlar vererek kas yapmak isteyen kişilere uygulanan six pack, bu yöntem ile bu kişilere kolayca baklava dilim karın kası sağlayabilmektedir. Aslında karın bölgesinde göbek deliğinden göğüs bölgesine kadar bir bölümde baklava dilimleri bulunmaktadır. Ancak bu kasların ortaya çıkartılabilmesi için uzun süreli ve düzenli spor yapmak gerekmektedir. Ve bu uzun tempolu spor faaliyetlerini gerçekleştiremeyen kişiler içinse en etkili yöntemlerin başında six pack ameliyatı gelmektedir. Spor yapmaya bile gerek kalmadan six pack ameliyatı olan kişilerde 6 adet baklava dilimi kas ortaya çıkmaktadır. Fakat bunun kalıcılığının sağlanabilmesi için ameliyat sonrasında sık yemek yeme ve sağlıksız yaşam tarzı gibi alışkanlıklara son vermek gerekmektedir.

Six Pack Ameliyatı Nedir, Nasıl Yapılır?

Six pack ameliyatı ile temel olarak göğüs bölgesinde meydana gelen yağlanma kontrol altına alınmaktadır. Burada uygulanacak yöntemler yağlanmanın derecesine göre de değişiklik gösterebilir. Eğer kişinin göğüs bölgesinde ortaya çıkan yağlanma aşırı derece ise bu durumda jinekomasti ameliyatı ile göğüsler eski haline getirilir. Bunun ardından da liposuction yani yağ alma yöntemi ile karın bölgesinde bulunan fazlalık yağ alınarak o bölgede yer alan karın kasları tasarlanır ve gerekli durumlar söz konusu olduğunda karın germe ameliyatı gerçekleştirilerek işlem sonlandırılır. Ortalama olarak 1 saat kadar süren ameliyat sonrasında six pack baklava kasları oluşturulabilir.

Six Pack Etkisi Ne Zaman Görünür?

Six pack ameliyatının etkileri ameliyatın hemen ardından gözle görülebilmektedir. Ancak ameliyat nedeniyle bir süre şişlik ve ödem oluşabilse de tam ve başarılı bir six pack görünümü 7 ila 10 gün sonrasında ta olarak ortaya çıkmaktadır. Six pack ameliyatı sonrasında daha konforlu bir süreç geçirebilmek için kişinin yediğine ve içtiklerine dikkat etmesi gerekmektedir. Aşırı yemek yemek ya da aşırı kilo vermek baklava dilimi kasların ortadan kaybolmasına neden olabilir. Bunun için dengeli beslenme ve spor yapmak kesinlikle elde edilen görünümün korunabilmesi için önemlidir.

İz bırakmayan bir ameliyat olan six pack ameliyatı için kişilerin herhangi bir estetik kaygısı duymalarına gerek yoktur. Yalnızca liposuction uygulaması yüzünden deri altında bir takım ince izler kalabilir. Fakat bunlar da kendiliğinden hızlı bir şekilde kapanmaktadır.

Six Pack Ameliyatı Öncesinde ve Sonrasında Kişilerin Dikkat Etmesi Gereken Hususlar

Six pack ameliyatı olmaya karar veren kişilerin ameliyat öncesinde ve sonrasında mutlaka dikkat etmeleri gereken bir takım hususlar söz konusudur. Bunlardan bazıları şöyledir:

  • Ameliyattan önce kişinin kan sulandırıcı ilaçlardan ve yiyeceklerden uzak durması gerekir
  • Ameliyattan sonra doktor tarafından korse önerilir. Bu korse ile hastanın iyileşme süreci de hızlanır
  • Ameliyat sonrasında kişinin günlük hayatını daha düzenli bir hale getirmesi gerekmektedir. Düzenli beslenme ve düzenli spor elde edilen kaslı görünümün korunmasını sağlayacaktır.

Tüm bu önlemleri alarak arzu ettiğiniz fit ve atletik görünüme kavuşabilir, bölgesel yağlanmalara karşı etkili bir çözüm geliştirebilirsiniz. Siz de son derece pratik, kesisiz ve ağrısız bir şekilde gerçekleştirilen six pack ameliyatı ile iz kalmadan, kısa sürede iyileşerek dilediğiniz baklava kaslarına kavuşabilirsiniz.