Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Meme Estetiği Fiyatları

Meme Estetiği

Meme estetiği en çok tercih  edilen estetik operasyonlar arasında yer alır. Meme estetiği içinde; büyütme, dikleştirme, küçültme ,meme başı estetiği olmak üzere bir çok operasyon çeşidini bulundurur. Kişinin talebine ve ihtiyacına göre, vücut proporsyonuna uyacak şekilde, Dr.Erkin Önsal memnuniyetinizin en yüksek olacağı operasyonları gerçekleştirmek için Privacy Estetik ailesiyle birlikte sizlerle.

MEME ESTETİĞİ AMELİYATLARI NASIL YAPILIR?

Günümüzde meme  estetiği, plastik cerrahi uygulamalarının en popüler işlemleri arasındadır. Meme estetiği, tüm dünyada yapılan plastik cerrahi operasyonları arasında ikinci sıradadır. Meme estetiği yaptıran kadınların sayısı her yıl katlanarak artmaktadır.

Günümüzde kadınlar daha volümlü, dik ya da daha büyük göğüslerin hayalini kurmaktadır. Bu sebeple de meme estetiği operasyonlarına rağbet göstermektedirler. Çeşitli sebeplerle ortaya çıkan deformasyonların giderilmesi ya da genetik olarak küçük olan göğüslerin büyütülmesi sebebiyle meme estetiği operasyonları yapılmaktadır.

Genetik ya da yapısal faktörler gereği, kadınların arzu ettiği göğüslerinden daha az volümlü ya da daha büyük volümlü ya da sarkmış göğüslere sahip olmanın psikolojik bir etkisi de bulunmaktadır. Kadınlar hayalini kurduğu göğüslere sahip olamadığında, kendine güven duygusunu kaybediyor ve bunu hayatının her evresine yansıtabiliyor. Oluşan bu olumsuz psikolojik etkilerinde önüne geçen bir işlemdir meme estetiği.

MEME ESTETİĞİ AMELİYATLARI NELERDİR?

Meme estetiği operasyonlarının çeşitleri bulunmaktadır. Meme büyütme, Meme dikleştirme ve Meme küçültme bunların başlıcalarıdır.

Genetik olarak küçük göğüslere sahip ya da mevcut göğüslerinden daha büyük ve volümlü göğüslere sahip olmak isteyen kadınların yaptırdığı meme estetiği operasyonu meme büyütme operasyonudur. Meme büyütme operasyonunda, hastanın vücut anatomisine uygun olarak damla ya da yuvarlak şeklinde implantlar uygun anatomik bölgeye yerleştirilerek meme estetiği operasyonu tamamlanır. Meme büyütme operasyonu oldukça basit ve konforlu, memnuniyet derecesi oldukça yüksek bir meme estetiği operasyonudur. Çok fazla kilo alınıp verilmesi, hızlı kilo alınıp verilmesi, obezite cerrahi işlemleri sonrası, hamilelik ve emzirme sonrası meme dokusunda oluşabilecek deformasyonlar sonrasında ise ya meme dikleştirme ya da meme küçültme adında meme estetiği operasyonları yapılmaktadır.

Meme estetiği, gelişen teknoloji ve teknikler ile birlikte minimum iz amacı ile izsiz sonuçlar elde edilmek yönünde operasyonlar gerçekleştirilmektedir.

MEME ESTETİĞİ AMELİYATI SONRASI 

Meme estetiği sonrasında dikkat edilmesi gereken bir kaç husus bulunmaktadır. Öncelikle doktorun operasyon sonrasında kullanılmasını söylediği ilaçların aksatılmaması iyileşmenin hızlı bir şekilde olması için önem taşımaktadır. Meme estetiğinde uygulanan dikişlerin kendiliğinden eriyen dikişler olduğu bilinmeli ve dolayısıyla operasyon sonrası herhangi bir dikiş alınması söz konusu olmayacaktır. Meme büyütme operasyonu sonrasında hastaların herhangi bir özel sütgen kullandırılması genelde tavsiye edilmez. Bazı durumlarda sporcu sütgeni kullanılması önerilebilir. Bu sütgenlerin alt kısımda balenlerinin olmaması ve önden açılabilmesi sayesinde ameliyat sonrası hastalar açısından daha konforlu olmaktadır. Bu özel sütgenler göğüsleri yukarı kaldırdığından protezlerin tam anlamıyla yerine oturmasını engelleyebilir ya da sütgen çıkarıldığında hafif göğüs sarkmalarına sebep olabilir. Bu yüzden ameliyat sonrası doktorunuz sizin için en uygun seçeneği sizin için sunacaktır. Ödemlerin daha hızlı vücuttan atılması için bazı hastalarda masaj önerilebilir. Ameliyat sonrası takipleriniz bu konuda çok önemlidir. Meme estetiği operasyonu sonrasında çok ağır kaldırılması ve ağır sporlar yapılması en az 1 ay önerilmemektedir.

Meme Estetiği Operasyonu Kimlere Uygulanır?

Meme estetiği operasyonu genetik ve yaşam koşullarına bağlı olarak küçük göğüslere sahip ya da kilo alıp verme, obezite cerrahi sonrasında meme dokusunda azalma ve sarkma, hamilelik ve yoğun emzirme sonrası meme dokusunda azalma ve sarkma olan 18 yaşından büyük herkese uygulanabilir. Bazı hastalarda genetik veya yapısal olarak aşırı büyük göğüslere sahip olunabilir. Erken dönemlerde meme küçültme ameliyatı olunması ile omuzlarda ve sırt bölgesinde oluşabilecek deformiteler engellenmiş olur.

Meme Estetiği Ameliyatları Nasıl Uygulanır?

Meme estetiği ameliyatlarının nasıl gerçekleşeceğine değinmek gerekirse bunu meme büyütme meme küçültme ve meme dikleştirme operasyonları şeklinde açıklamak gerekmektedir.

Meme büyütme operasyonlarında protez göğüs bölgesine yerleştirilerek büyüme işlemi gerçekleştirilir. Meme protezi, koltuk altı bölgesinden, meme başından, meme altından ya da göbek deliğinden yerleştirilebilir. Ayrıca protez, meme dokusunun üzerine, meme dokusunun altına ya da kas altına yerleştirilebilir. Bununla alakalı en uygun tedavi planı ve yöntemi doktor tarafından hasta konsültasyonu ile belirlenmelidir. Meme büyütme estetiği ortalama 1 saat süren ve genel anestezi altında gerçekleşen bir operasyondur.

Meme dikleştirme estetiği, tıp dili ile mastopeksi operasyonunda uygulanacak teknik yine doktor ile yapılacak konsültasyonla belirlenir. Hastanın mevcutta meme volümü varsa sadece farkla deri çıkarılarak memenin volümlü bölgesi yukarı çekilir, eğer yeterli volüm meme de bulunmuyorsa operasyon sırasında ayrıca implant uygulanarak istenilen meme formuna ulaşılması amaçlanır. Meme dikleştirme estetiği sonrasında oluşacak izler genelde meme altından meme başına doğru ters T şeklinde olacak ancak izler zamanla belirginliğini kaybedecektir. Mevcut sarkma durumuna göre meme dikleştirme sadece meme başından da yapılabilir. Genelde 2 cm lik bir dikleştirme yapılacak ise bu yöntem tercih edildir. Meme başından sadece çevresel kesiler yapıldığı için memede herhangi bir kesi izi olmaz. Meme dikleştirme operasyonu ortalama 1.5 saat süren ve genel anestezi altında gerçekleşen bir operasyondur.

Meme küçültme estetiği ile, memede bulunan fazla meme dokusu ve deri cerrahi yolla çıkarılır. Oluşabilecek izler meme dikleştirme estetiğinde olduğu gibi genelde meme altından meme başına doğru ters T şeklinde olacaktır. Daha az küçültme ihtiyacı olan hastalarda sadece meme başından küçültme yapmak mümkün olabilir. Doktorunuz ameliyat öncesinde muayane sırasında sizin için en uygun yöntemi sizinle paylaşacaktır. Operasyon sonrası oluşacak izler zamanla kendiliğinden belirginliğini kaybedecektir.  Meme küçültme estetiğinde aynı zamanda meme ucu da küçültülmektedir. Meme küçültme operasyonu ortalama 2 saat süren ve genel anestezi altında gerçekleşen bir operasyondur.

Göğüs Estetiğine Dair Biline Üç Yanlış Nelerdir?

  1. Meme silikonu ameliyatı sonrası çocuğumu emziremem

Meme protezleri süt kanallarına zarar vermez. Meme silikonu ameliyatı sonrası normal emzirme fonksiyonu devam eder. Özellikle kasaltı uygulamalarda protezin meme dokusu ile teması son derece azdır. Ameliyat sonrası hamile kalabilir ve çocuğunuzu emzirebilirsiniz.

  1. Meme silikonu meme kanserine neden olur.

Günümüzde kullanılan meme protezleri oldukça güvenilirdir. Yapılan çalışmalarda meme protezlerinin meme kanserine kesin olarak neden olduğuna dair bir sonuç yoktur.

  1. Meme silikonunu zaman geçtikçe değiştirmem gerekir.

Kullanılan meme protezleri güvenilir yapıları sayesinde oldukça uzun süreler vücutta kalabilmekte herhangi bir problem görülmediği takdirde değiştirilmesine gerek yoktur.

Meme Estetiği Fiyatları 2020

Meme Estetiği ile ilgili farklı fiyat politikaları bulunmaktadır. Bu farklılık özel hastanelerin fiyat politikasına göre ya da özel çalışan doktorların kendi fiyat politikasına göre değişebilmektedir. Meme estetiği ile ilgili telefondan fiyat almak çok önerilmemektedir. Öncelikle fiziki bir doktor konsültasyonunun gerçekleştirilmesi ve hastanın tam ihtiyaçlarının belirlenerek tedavi planı çıkarılması gerekmektedir.