Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Meme Dikleştirme Estetiği

MEME DİKLEŞTİRME ESTETİĞİ

Meme Dikleştirme Estetiği; gebelik, hızlı kilo alıp verme ve yaş kaynaklı oluşan sarkmış içi boşalmış memelerin yeniden şekillendirilme işlemidir. Fazla deri çıkartılır ve meme dokusu yukarıya taşınır. Memede yeterli doku var ise bu dokular şekillendirilerek istediğiniz görünüm sağlanabilir. Fakat yeterli meme dokusu yok ise meme implantı kullanmak gerekir. Mevcut volüm bu meme silikonu ile sağlanarak dikleştirme işlemi de yapılır. Ameliyat öncesi doktorunuz ile ayrıntılı görüşme, muayane ve beklentileriniz en iyi yöntem seçimi için çok önemlidir. Operasyon sonrası kendinizi daha rahat, daha genç ve daha özgüvenli hissedeceğiniz bu operasyonda Privacy Estetik ailesi tüm desteği ve takipleriyle bu  süreci olabildiğince huzurlu ve stressiz geçirmenizi sağlar.

MEME DİKLEŞTİRME AMELİYATI ÖNCESİ

Ameliyat öncesi muayane sonucunda ve beklentilerinize göre eğer mevcut meme dokunuz istediğiniz görünümde ve dolgun bir meme yapısına kavuşmanızı sağlayacak kadar yeterli ise silikon protez kullanmadan meme dikleştirme ameliyatı ile istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. Özellikle aşırı kilo alıp verme sonrası veya geçirilmiş mide ameliyatları sonrasında aşırı  sarkmış ve içi boşalmış meme yapısını daha dolgun hale getirmek için silikon meme protezi kullanmak şarttır.

MEME DİKLEŞTİRME AMELİYATI SONRASI 

Her türlü meme estetiği ameliyatı sonrasında kilo kontrolü oldukça önemlidir. Hastaların işlem öncesi ve sonrasında aşırı kilo alıp vermemesi sonucun daha uzun süre kalmasını sağlayacaktır. Genelde emzirme sonrası aşırı derecede sarkma olmaz. Yine egzersiz ameliyat sonrası daha sıkı bir cilt oluşmasına ve sarkmanın engellenmesine neden olacaktır.

MEME DİKLEŞTİRME AMELİYATINDAN SONRA İZ KALIR MI?

Ameliyat öncesinde beklentileriniz oldukça önemlidir. Sadece meme protezi kullanılarak ciddi sarkmaların engellenmesi mümkün değildir. Meme dikleştirme gerekli ise bundan kaçınmamak lazım. Eğer hekiminiz size dikleştirme öneriyor ise bunu özellikle değerlendirmeniz gerekir. Mevcut sarkma derecesi ameliyat sırasında yapılacak kesi şeklini belirler. Ters T, J, L, I veya sadece meme başından dikleştirme işlemleri yapılabilir. Eğer mevcut toparlama ihtiyacı ortalama 2 cm civarında ise sadece meme başından kesi yapılarak dikleştirme yapılabilir. Bu şekilde memede herhangi bir iz oluşmadan istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. Bu izler erken dönemlerde belirgin olabilir fakat genelde 1-2 yıl sonra ten rengine döner ve görünmez bir hale gelir.

 

ANESTEZİ

 

 

GENEL

AMELİYAT SÜRESİ

 

1-2 SAAT

İYİLEŞME SÜRESİ

 

3-5 GÜN

KESİN SONUÇ

 

6 AY-

1 YIL

KULLANIM SÜRESİ

 

SÜREKLİ

 

DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

 

RUTİN MEME TARAMALARINA DEVAM

AĞRI DERECESİ

 

MİNİMAL