Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

MEME BÜYÜTME ESTETİĞİ

MEME BÜYÜTME ESTETİĞİ

Meme büyütme estetiği; meme protezi ile ya da yağ enjekte edilerek yapılan bir operasyondur. Kişilerin ihtiyaçlarına, beklentilerine ve isteklerine göre tercih edilebilir. Privacy Estetik Kliniğimizde en sık tercih edilen operasyonlardan biri olan meme büyütme operasyonunda, eğer protezli meme büyütme tercih edildiyse muayenede alınan kararlar doğrultusunda  kişilerin isteğine ve ihtiyacına uygun  şekilde en kaliteli protezlerimizden boyut seçimi yapılır. Bu protezlerin seçiminde kişinin vücut hatları, bedeni, meme yapısı ve dokusu önemli rol oynar. Protezli meme operasyonu boyutu küçük, hacimsiz veya simetrik açıdan düzgün görünmeyen göğüsler  için kalıcı bir çözüm sağlar. Diğer bir meme büyütme işlemi ise kişinin vücudundan alınan yağ dokusunun memesine enjekte edilmesidir. Bu işlem meme protezi kadar kalıcı olmasada şekil bozukluklarında ve doğal bir dolgunluk isteyen kişilerde tercih edilen bir yöntemdir. Gelişim evrelerine önem veren Privacy Estetik ailesi bu operasyonları 18 yaşından sonra uygulamayı uygun görür. İki operasyon da ortalama 1 saat sürer. Sonrasında daha iyi daha mutlu ve daha özgüvenli bir hayat sizi bekler. Privacy estetik ailesi olarak takip görüşmelerimizle her aşamanızda yanınızda olmaya devam ederiz.

MEME BÜYÜTME ESTETİĞİNDE HANGİ YÖNTEMLER MEVCUT?

Farklı yöntemlerle meme büyümesi sağlanabilir. Ameliyat öncesi doktorunuz ile ayrıntılı görüşme sonrası size en uygun yöntemi tercih edebilirsiniz. Günümüzde en güvenilir meme büyütme yöntemleri vücuttaki mevcut yağ dokusu ile meme büyütme veya silikon meme protezleri ile meme büyütme ameliyatı yapılmasıdır.

YAĞ ENJEKSİYONU İLE MEME BÜYÜTME AMELİYATI NASIL YAPILIR?

Eğer vücudunuzda yeterli miktarda yağ dokusu var ise bu ameliyat ile mevcut yağlarınızdan kurtularak bu bölgelerin şekillenmesi sağlanabilir ve istediğiniz boyutta meme yapısına sahip olabilirsiniz. Meme silikonu ameliyatına göre daha ağrısızdır. Mevcut konulan yağların bir kısmı eriyecektir. Ortalama yağların yüzde ellisi erir. O yüzden ameliyattan hemen sonrası erken dönemde ödemlere de bağlı olarak daha büyük görünebilir. Ortalama 3-6 ay sonrası istediğiniz boyutlarda görünüm mümkün. Bazı hastalarda 2-3 yıl sonra tekrar yağ enjeksiyonu gerekebilir. Bu yöntemin en önemli avantajlarından birisi total vücut şekillendirmesi de sağlanabilmesidir.

GÖĞÜS BÜYÜTME AMELİYATI YAPTIRACAKLARIN BİLMESİ GEREKENLER NELERDİR?

Dünyada en fazla kullanılan meme büyütme yöntemi meme implantı ile meme büyütme estetiği ameliyatıdır. Bu protezler gelişen teknoloji ile oldukça biyouyumlu ve meme dokusuna en yakın özelliktedir. Farklı türde meme protezleri mevcut. Ameliyat öncesi doktorunuz ile ayrıntılı görüşme ve muayane sonucunda sizin de beklentileriniz değerlendirilerek en uygun protez seçimi başarılı ameliyat sonucu için kaçınılmazdır. Yuvarlak, damla, yüksek projeksiyonlu veya düşük projeksiyonlu ve farklı boyutlarda oldukça çok sayıda protez çeşidi mevcut. Kullanılacak silikon meme protezin boyutu vücudunuzun ölçülerine, meme yapınıza omuz ve basen genişliğinize ve beklentilerinize göre karar verilir.

MEME BÜYÜTME ESTETİĞİ HANGİ BÖLGELERDEN YAPILIR?

Meme büyütme estetiği ameliyatında implant yerleşimi için farklı bölgelerden kesiler yapılarak uygulama yapılabilir. Doktorunuz ile ameliyat öncesi ayrıntılı görüşme ve muayane sonucunda beklentileriniz de değerlendirilerek en iyi yönteme ulaşabilirsiniz.

Meme altından kesi yapılarak meme büyütme ameliyatı dünyada en fazla tercih edilen yöntemdir. Meme dokusuna zarar verme imkanı oldukça düşüktür. Bu yöntemle memenin her tabakasına ve kas altına ulaşmak kolaydır. Oldukça güvenilir bu yöntem doktorumuz trafından da en çok tercih edilen yöntemdir.

Koltuk altından kesi yapılarak meme büyütme ameliyatı yapılabilir. Bu şekilde memede herhangi bir kesi ve iz oluşmadan sonuç almak mümkün. Genelde endoskopik yöntem ile protez konulur. Enfeksiyon duyarlılığı nedeniyle oldukça dikkatli çalışılması gereken bir bölgedir.

Meme başından kesi yapılarak meme büyütme ameliyatı yapılarak istenilen boyutlarda göğüs yapısı sağlanabilir. Genelde meme başı hissiyatı bozulmaz bu yöntemle fakat süt kanallarına oldukça yakın bir bölge olması nedeniyle bazı cerrahlar tarafından tercih edilmeyebilir.

Göbek deliğinden meme büyütme ameliyatı yapılabilir. Endoskopik yapılan bu yöntem oldukça az sayıda tercih edilmektedir.

FARKLI YÖNTEMLERLE MEME BÜYÜTME SAĞLANABİLİR Mİ?

İnternette ve piyasada maalesef oldukça fazla yanlış bilgi mevcut bu konuda. Çeşitli kremler sürülerek veya dolgu malzemelerindan bahsedilmektedir. Fakat dünyada en güvenilir yöntem meme silikonu ile meme büyütme sağlanmasıdır. Çeşitli dolgu malzemelerinin geçmeyen mantar enfeksiyonu yapması nedeniyle artık pek tercih edilmiyor. Doktorunuz sizin için en güvenilir yöntemi size sunacaktır.

GÖĞÜS BÜYÜTME OPERASYONUNA DAİR ÖNYARGILARI KIRMA VAKTİ

Meme silikonu ameliyatı kliniğimizde en sık yapılan ameliyatların başında gelir ve sonucu en yüz güldürücü ameliyattır. Maalesef bazı önyargılar nedeniyle bu ameliyatı yıllardır erteleyen ciddi sayıda hasta mevcut. Fakat memnuniyet oranı en yüksek ameliyat sonrası hastalar ciddi oranda ‘neden daha erken yaptırmadım’ diyorlar. Ameliyat süresi oldukça kısa sürer ve işlem sonrasında kısa sürede normal hayatınıza devam edebilirsiniz. Size yarattığı özgüven sonrası hayatınızda ciddi motivasyon görülmekte insan ilişkileri oldukça pozitif yönde artmaktadır. Gelişen ameliyat yöntemleri ve silikon protezlerdeki güncel teknoloji sayesinde oluşabilecek problemler oldukça düşüktür. Hastalarımıza önerimiz ertelenmemesi gereken, memnuniyet oranı en yüksek olan bu işlem hakkında kliniğimize ayrıntılı muayane için başvurmanızdır.

 

  ANESTEZİ

 

AMELİYAT SÜRESİ

 

 

İYİLEŞME SÜRESİ

 

KESİN SONUÇ

 

KULLANIM SÜRESİ

 

DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

 

AĞRI DERECESİ

 

PROTEZ KULLANARAKMEME BÜYÜTME  

 

GENEL

 

 

 

1-1,5 SAAT

 

1 HAFTA

 

6 AY-

1 YIL

 

SÜREKLİ

 

 

ÖZEL SÜTYEN

 

MİNİMAL

YAĞ ENJEKTE EDEREK MEME BÜYÜTME GENEL-

SEDASYON

 

 1 SAAT 3-5 GÜN 6 AY-

1 YIL

YAKLAŞIK OLARAK YARISI KALICI TEKRAR GEREKEBİLİR YOK