Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Meme Başı Estetiği

MEME BAŞI ESTETİĞİ

Meme Başı Estetiği; Meme başı şekli bozulmuş ya da meme kanseri sonrası memesi alınmış kişilerde yeni meme başının oluşturulması operasyonudur. Kişinin beklentileri Privacy Estetik Psikoloğumuz ile birlikte değerlendirilip Dr.Erkin Önsal tarafından muayanesi yapıldıktan sonra simetriyi sağlayacak şekilde çizimler yapılır ve kararlaştırılan tarihte operasyona alınır. Operasyon sonrası mutlu, özgüvenli ve sağlıklı bir süreç geçirmeniz için Privacy Estetik ailesi olarak takiplerimiz devam eder.

İNVERTED NİPPLE (ÇÖKÜK MEME BAŞI) NEDİR?

Genetik veya çevresel nedenlerden ötürü meme başları içe çökük olabilir. Bu görünüm estetik olarakbir problem olmasının yanında çocuğa süt vermeyi de engelleyebilir. Çeşitli aparatlar ile geçici çözümler sağlanabilir ama ameliyat en kesin çözümdür.

İNVERTED NİPPLE (ÇÖKÜK MEME BAŞI) AMELİYATI NASIL YAPILIR?

Çoğu hastada bu işlem lokal anestezi ile yapılabilir. Sadece işlem yapılacak bölge uyuşturularak hemen işlem sonrası normal hayata dönüş sağlanabilir. İşlem sonrasında genelde ağrı olmaz. Herhangi bir iz oluşmadan kalıcı çözüm sağlanabilir. İleri derecede çöküküklük olan hastalarda bir miktar tekrar çökme görülebilir

ANESTEZİ

 

 

LOKAL

AMELİYAT SÜRESİ

 

30 DK

İYİLEŞME SÜRESİ

 

1-2 GÜN

KESİN SONUÇ

 

6 AY

KULLANIM SÜRESİ

 

SÜREKLİ

 

DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

 

MEME BAŞI ÇEVRESİ İÇİN TATUAJ GEREKLİDİR

AĞRI DERECESİ

 

YOK