Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Burun Estetiği

Burun Estetiği ile arzuladığınız buruna kavuşabilirsiniz. Burun Estetiği Yöntemleri ile Burun Estetiği Fiyatları 2023 hakkında bilgiler sayfamızda.

Burun Estetiği Nedir?

Burun ameliyatı açık ve kapalı olmak üzere iki farklı yöntem ile yapılır. Op. Dr Erkin Önsal genelde kapalı burun ameliyatını tercih etmektedir.

Kapalı rinoplasti ameliyatında burnun dış kısmı kesilmez, hekimimiz burun deliklerinin iç kısmından girerek burun doğallığını bozmadan kişinin yüzüne uygun bir şekilde işlemi tamamlar.

Burun iç kısımdan küçük kesiler yapılarak burun ucundaki özellikli bağlar ve sinirler kesilmeden kıkırdak ve kemik yapılara ulaşılır. Fazla görülen kemer yapısı alınır. Geniş burun yapısı daraltılır.

Burun ucu kıkırdaklarına uygun şekillendirme yapılarak istenilen görünüm elde edilebilir. Burun estetiği ve anatomisi bozulmadan en doğal sonuçlara bu şekilde ulaşılabilir.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetiği en çok tercih edilen estetik operasyonlar arasındadır. Burun vücudumuzun hem fonksiyon hem de estetik anlamda en önemli yapılarından biridir.

Bu nedenle Burun estetiği içinde; burun ucu kaldırma, genişliği daraltma, burun kemerinden kurtulma, eğrilikleri düzeltme ve nefes almayla ilgili tüm işlemleri içeren, geniş bir istek yelpazesini içinde barındıran bir operasyondur.

Bu operasyonda Op. Dr. Erkin Önsal ile burun estetiği ile beklentileri sağlarken aynı zamanda kişinin yüzüne en uygun, en doğal, en karakteristik görünümü oluşturmaktır.

Ameliyat öncesinde yüzün genel anlamda tüm ölçüleri ve oranları hesaplanarak, en uygun burun tipi 3 boyutlu simülasyonda hazırlanır.

Hasta ile beraber olası ameliyat sonrası görüntüler değerlendirelek tüm yüzdeki etkisi değerlendirilir. Hazırlık sürecinde ve operasyon sonrasında kliniğimizde uzman psikoloğumuz ve profesyonel ekibimizle birlikte kişinin kendisini en iyi hissedeceği, beklentileri en rahat aktarabileceği ortam oluşturulur.

Privacy Estetik Kliniği olarak hedefimiz; burun temel yapılarını bozmadan doğal, rahat nefes alabilen, tüm yüz ile uyumlu bir burun ve mutlu olmanızdır.

Burun Estetiği Avantajları Nelerdir?

Burnumuzun büyük, uzun ya da yamuk olmasının sebebi aslında burun içindeki kıkırdaklarımızın büyük, uzun ya da yamuk olmasından kaynaklanır.

Op.Dr Erkin Önsal burun deliklerinin iç kısmından içeriye girerek uzun kıkırdakları kısaltır, kalın yapıyı inceltir, kemerli yapıyı törpüler ve burnunuz  yüzünüze uygun doğal bir görünüm kazanır. Tüm bunları yaparken burnun dış kısmını kesmediği için iyileşmeniz hızlı, morluklarınız minimum düzeyde olur. Acı, ağrı, şişlik açık burun ameliyatına göre çok daha azdır.

Tüm bunları anlattıktan sonra açık burun ameliyatının nasıl yapıldığını merak etmiş olabilirsiniz. Birazda açık burun ameliyatından bahsedelim.

Açık burun ameliyatında iki burun deliğinin ortasındaki hat dış kısımdan kesilir, burunun iç kısmı açılır ve işlem yapılıp tekrar kapatılır. Bu işlemden sonra iki burun deliğinin dış kısmına atılan dikişler ne kadar muazzam atılırsa atılsın iz kalma durumu vardır ve bu doğallığı engelleyen bir durumdur.

Dış kısma yapılan kesiler sinirleri de kestiği için burun ameliyatı olan kişi aradan yıllar geçse bile burnunu hissedememe gibi bir durum oluşur. Aynı zamanda dış kısma yapılan kesiler iyileşmenin süresini uzattığı gibi morluk şişlik açısından da dezavantajlıdır.

Burun Estetiği Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Boyut estetiği yapılabilir. Uzun ve olan burun yapınızın kısaltılması ile yüzünüz ile uyumlu bir görünüm sağlanabilir. Daha büyük burun yapısı yüzde daha sert bir görünüme neden olur, burundaki yüksek kemer alınarak yüzdeki sert ve sinirli ifade daha uyumlu hale getirilebilir.

Genişlik estetiği ile daha dar bir burun elde edilebilir ve elmacık kemiklerinizin ön plana çıkması sağlanabilir. Genişlik yüzünüzdeki oranlara göre hesaplanarak istediğiniz sonuca ulaşılabilir.

Burun estetiği ile burun yapısını kırmadan istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. Uygun hastalarda lokal anestezi altında yapılan bu işlem sonrasında atel ve tampon kullanılmaz.

Geniş olan burun yapısı daha dar ve küçük hale getirilebilir. Genelde asimetrik olan burun delikleri iç kısımdaki kıkırdaklar şekillendirilerek veya deliklerde uygun küçültmeler sağlanarak eşitlenebilir.

Burun eğriliği düzeltilmesi en zor işlemler arasındadır. Bazen yüzdeki asimetrilerden ötürü burunda eğrilik de görülebilir. Asimetrik yüz yapısında genelde yüzde yüz burunda düzelme olmayabilir.

Eğri burun yapısı genelde nefes almada zorluk da görülebilir. Yani hem şekil olarak burun yapısının düzeltilmesi ve nefes alma problemlerinin düzeltilmesi sağlanabilir.

Nefes alma problemlerinin iyileştirilmesi sağlanabilir. Genelde burun iç yapısındaki septum kıkırdağına bağlı eğrilikler nefes almayı bozar. Ameliyat ile bu kıkırdak düzeltilerek bu problemden kurtulmanız sağlanabilir.

Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi

Ameliyat öncesi ayrıntılı görüşme başarılı bir sonuç için en önemli aşamalardan biridir. Hastanın beklentileri, mevcut burun yapısı hakkında düşündükleri, ameliyat olma isteği değerlendirilir.

Tüm bu değerlendirmeler klinik uzman psikoloğumuz ve profesyonel ekibimizin desteği ile gerçekleştirilir. Op. Dr. Erkin Önsal tarafından hasta ile ayrıntılı görüşme, burun iç ve dış bölge muayeneleri yapılır. Kliniğimizde mevcut olan fotoğraf stüdyosunda her açıdan ayrıntılı öncesi fotoğraflar çekilir.

Ameliyat sonrası olası sonuç, tüm yüz ölçüleri ve oranları hesaplanarak hastanın belirlenir. Bu aşamada hastanın beklentileri, istekleri değerlendirilerek planlama tamamlanır.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası

Ameliyat sonrası kontroller düzenli aralıklarla yapılarak en iyi sonuca ulaşılmalıdır. İyileşme dönemi diğer bütün ameliyatlardan farklıdır.  Deri yapısı bu dönemde çok önemlidir. Özellikle kalın derili hastalarda nihayi sonuca ulaşmak için sabırla tüm ödemlerin geçmesi beklenmelidir.

Göreceli olarak ince derili burun yapısı olan hastalarda iyileşme süreci daha hızlı olabilir. Eğer silikon tampon kullanıldı ise birinci haftada tampon ve atel alınır.

Hastalar bu dönemden sonra uçak yolculuğu yapabilirler. İkinci haftada tüm bandajlar çıkarıldıktan sonra masaj yaparak tüm ödemin geçmesi hızlandırılabilir.

Özellikle eğri burunlarda farklı masajlar yapılarak kıkırdak hafızasının tekrar oluşmamasına yardımcı olunabilir. Estetik hakkında gerekli tablo aşağıda sizlere sunulmuştur.

Burun Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Operasyon sonrası tampon ve bandajlar nedeni ile ağızdan nefes alınacağından sık sık su içilmelidir.
Yumuşak ve kolay çiğnenen gıdalar tüketilmelidir.
Dudak kremi dudaklar nemli kalsın diye sürülmelidir.
Tamponlar alınana kadar ağızdan nefes alınmalıdır.
Kesinlikle kan sulandırıcı ilaçlar kullanılmamalıdır.
Baş uyku esnasında 30 dereceye kadar yüksekte tutulmalıdır.
Burunun ağıza yakın olması nedeni ile diş fırçalarken yumuşak fırça kullanılmalıdır.
Operasyon sonrasında 15 gün kadar eğilmek, ağır kaldırmaktan sakının.
3 ay süre ile gözlük kullanmayın.
Tamponların çıkmasının ardından doktorun verdiği merhem ve kulak temizleme çubuğu ile çok yavaş bir şekilde burnunuzu temizleyin.
1 ay süre ile güneşe direk çıkmayın.

Burun Estetiği Fiyatları 2023

Fiyatları 2023 ile sizlere özel fiyatlarımızı sunmaktayız. Tüm estetik cerrahi uzmanları açık rinoplasti operasyonu yapabilirler fakat kapalı rinoplasti yani kapalı burun estetiğinin ameliyatı çok daha kapsamlı bir operasyondur. Hekim için zor hasta için kolay olan bu operasyon doğallığı amaçlayanlar için kesinlikle ilk tercih olmalıdır.

Kapalı burun estetiğinin ameliyatı ortalama 1 buçuk saat sürer, operasyondan hemen sonra burnun iç kısmına silikon tamponlar yerleştirilir. Burnun dış kısmına ise minik bir alçı ve bandaj yapılır.

Bu silikon tamponlar son teknolojidir, iç kısmındaki delikleri sayesinde burnunuzda tamponlar varken bile nefes alabilirsiniz aynı zamanda tampon çıkarma işlemini çok daha kolay olur çünkü silikon tampon burnunuzun içinden çıkarken burun deliklerinizin şeklini alarak çıkar, böylelikle canınız yanmadan tamponlardan kurtulmuş olursunuz.

Burnun iç kısmına yerleştirilen tamponlar tam bir hafta burnunuzda kalır. Birinci haftanın sonunda bandajlarınız, alçınız ve tamponlarınız çıkartılır.

Burnunuza daha küçük bir bandaj takılır. Bu bandaj burnunuzdaki ödemi hızlı atmanızı sağlar. İkinci hafta kontrolünüzde bu küçük bandajlar da çıkartılır ve masajlara başlanır.

Üç tane masaj tekniği vardır. Bu masajlar yine burnunuzdaki ödemin hızlı bir şekilde geçmesini sağlama amacıyla yapılır. Doktorumuz tarafından gösterilen bu masajları hastalarımız altı ay boyunca günde birkaç kez olmak üzere uygularlar.

ikinci Hafta kontrolünden sonra birinci ay, üçüncü ay, altıncı ay ve birinci yıl kontrollerimiz yapılır. Burnun tamamen yeni şeklini almasi iç ve dış kısımdaki ödemlerin tamamen geçmesi 1 yılı bulabilir. 1. Yılınız burnunuzun artık sabit kalacağı görünüme ulaştığınız tarihtir.

Burun Estetiği fiyatları 2023 hakkında tüm bilgiler için bizimle hemen iletişime geçin, detaylı bilgileri uzman danışmanlarımızdan öğrenin.