Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Ameliyatsız Yüz Germe

Yıllar geçtikçe her insanın cildinde yaşlanmanın etkileri görülür. Bu etki ile ciltte sarkmalar, kırışıklar oluşur. Sigara kullanımı, alkol kullanımı ve düzensiz beslenme ciltte meydana gelen bu değişiklikleri hızlandırır. Aynı zamanda cildin bakımsız kalması da bu etkiyi arttırır. Düzenli olarak cilt bakımı yaptıran, beslenmesine dikkat eden kişilerin bu etkileri geciktirmesi mümkündür. Fakat ciltte meydana gelen bu değişimlere karşın estetik müdahaleler uygulanabilir. Özellikle de bu kısımda karşımıza yüz germe çıkmaktadır.

Yüz germe, estetik alanda son yıllarda karşımıza çıkan ve sık kullanılan bir tedavi yöntemidir. Güzellik salonları, hastanelerin estetik bölümleri ve uzman doktorların kendi muayenehanelerinde uyguladıkları cildin tamamen genç görünmesini sağlayan bir uygulamadır.  Yüz germe estetik doktorları tarafından birçok farklı yöntem ile yapılmaktadır.

Ameliyatsız Yüz Germe

Cerrahi işlem yapılmasan yüzdeki sarkmalar ve kırışıklıklar giderilebilir. Gençleşme amaçlı yapılan bu işlemde hasta cildinin iyi analizi ve doktorun konusunda uzman olması gereklidir. Operasyon yapılmadan da cildin ameliyatlı yüz germeye yakın sonuçlar ile genç görülmesi mümkündür. Genel anestezi gerektirmeden yapılan yüz germe ile hem hızlı bir sonuç almak hem de ameliyat etkilerinden kurtulmak hedeflenir.

Cilt germe uygulamasında cilt onarımı da gerçekleştirilir. Böylelikle daha sonraki zamanlarda oluşabilecek bir cilt kırışıklığının da gecikmesi sağlanmış olur. Operasyonsuz yüz germe ise yine farklı yöntemler ile yapılır. Hasta ile doktorun uygun gördüğü yöntem seçilir ve uygulanır. Kişi hem daha genç Hem de daha sağlıklı bir yüz görünümüne kavuşur.

PRP Mezolift Somon DNA İle Yüz Germe

Cilde uygulanan faydalı maddeler ile sarma ve kırışıkların giderildiği bir yöntemdir. Minik zerkler olarak vitamin aşısı şeklinde uygulanır. PRP tamamen kişinin kendi kanında yer alan faydalı ve zengin büyüme hormonu içeren bir aşıdır. Somon da cilt onarımı sağlayan polinükleotid içerir. Mezolift vitamin de antioksidan ve faydalı vitaminler içeren karışımdır. Bu üçlünün tamamının cilde düzenli ve doğru bir şekilde enjekte edilmesi yöntemine PRP mezolift somon DNA yöntemi denilir.

Ameliyatsız yüze germe yöntemleri arasında sarkma ve kırışıklıklara karşı en iyi sonuç veren yöntem olarak bilinir. Aynı zamanda mezolift bakım için, cildi nemlendirmek için de kullanılır. Sadece kırışıklar için değil gelecek yıllarda oluşacak sorunlar içinde bir önlemdir. Uzman doktorun cildin durumuna göre uyguladığı yöntem özellikle operasyon uygun olmayan kişilerde kullanılır.

Lazerlift İle Yüz Germe

Lazer ile yapılan bir yüz germe yöntemidir. Cilt ve cilt altındaki dokuların lazer uygulaması ile ısıtılması yapılır. Bu ısıtılma sonrasında lazerlift kollajen üretimi sağlar. Cilt altında ve ciltteki bu üretim cildi gergin bir görünüme kavuşturur. Bu gerilme aynı zamanda yenilenmeyi de sağlar. Ortalama 3 ile 4 seans yapılan uygulamada ek olarak mezolift de uygulanırsa verim 2 katına çıkar. Etkisi ise 1 yıl ile 1,5 yıl arasında görülür. Etkisi geçtikten sonra ise tekrar uygulanabilmektedir.

Mikro Fokuslu Ultrason İle Yüz Germe

Ameliyatsız yöntemler arasında yer alan, ses dalgaları ile cilt altı dokularının gerilmesi yöntemine mikro ultrason yüz germe denilir. Çoğunlukla yanaklarda meydana gelen sarkmaların düzeltilmesi için kullanılır. Aynı zamanda gıdı yoğunluğunda ve çene netliği kaybolmalarında da uygulanan bir yöntemdir. Ses dalgaları ile ciltte herhangi bir yara açılmadan cilt altı dokulara ulaşılır. SMAS cilt altı dokusu ses dalgaları ile gerilir. Bu gerilme sonucunda ise fokuslu ultrason uygulaması yapılır. Tek seans olarak uygulanan bu yöntemin etkisi 1 ile 1,5 yıl arasında görülür.